Anne Yemekte Ne Var?
Bebeklerde Peynire Başlangıç

Bebeklerde Peynire Başlangıç

7. aya doğru bebeklere kahvaltı öğününde peynir verilmeye başlanabilir.  Peyniri tek tattırarak başlamak elbette ideal yöntem. Eğer tek olarak yemeyi severse  her zaman tek vererek devam edin.
 
Ancak bazı bebekler peyniri tek olarak tattığı zaman ilk başlarda diliyle itebilir. Peynir diğer besinlere göre başlaması daha zor bir besindir. Tek başına sevmeyebilir.  Bu durumda kahvaltıyı tek tek yemeyen çocuklar için karışım 1 yaşına kadar hazırlanabilir. 1 yaşına doğru tekrar tek tek verilmeye başlanabilir.
 
Lor peyniri, tuzu alınmış beyaz peynir verilebilir. Peynir inek sütünden, inek-keçi sütü karışımından veya sadece keçi sütünden olabilir. Tuzlu olmamasına, keskin bir tadı ve kokusu olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Sadece keçi sütünden olan peynirlerin kokusu çok keskin olabilir ve bebek red edebilir. Bebeklere keçi-inek sütü karışımı olanlar genelde daha iyi sonuç verdiğini düşünüyorum.
 
İlk başlangıçta 10gr peynir tattırmak veya bir kahvaltı öğününde vermek için yeterli. Bu miktar bir tatlı kaşığı lor peyniri veya bir kibrit kutusundan biraz daha az bir miktardır.
 
Peyniri miktar olarak bir anda ve hızlı arttırmayın. Yavaş yavaş, zaman içinde ve uygun tariflerle ilerlemek bebeğin peynirden tiksinmesini engelleyecek bir yöntemdir.

Benzer Tarifler

© 2018 Anneyemektenevar.com