Anne Yemekte Ne Var?
1 Yaşla Birlikte Kahvaltı..

1 Yaşla Birlikte Kahvaltı..

Kahvaltıya başlangıç ve ilerleme annelerin bana en çok sorduğu konuların başında geliyor.  1 yaş kahvaltıda önemli bir dönem çünkü bebek artık herşeyi yiyebileceği bir döneme giriyor. 1 yaşla birlikte kahvaltıda beyazıyla birlikte yumurta, hafif lezzette doğal çiçek ve akasya balı gibi bal, yeşil ve siyah zeytin, dil peyniri, tuzu alınmış beyaz peynir, inek-keçi sütü karışımı peynir, tadı ve kokusu hafif, az tuzlu peynirler gibi kahvaltılıklar, tahin-pekmez, ev yapımı marmelat yiyebilirler.

Kahvaltılıklarda en önemli yemeleri faydalı besinler yumurta, zeytin ve peynir. Hergün 1 yumurta yiyebilirler. Zeytin ülkemizde hala çok doğal olarak bulunabilen, genetiği değişmemiş en doğal ve sağlıklı besinlerdendir; E vitamini deposudur, bebeklikten itibaren verilebilir.

Kahvaltılıkların dışında 1 yumurta ile omlet, sütlü peynirli karıştırma yumurta (scrambled), krep, yumurtalı ekmek gibi  kahvaltı tariflerini hazırlayıp verebilirsiniz.

Kahvaltıda bebeklere sıcak içecek olarak ıhlamur, melisa, papatya gibi ılık bitki çayları az miktarda verilebilir. Normal kafeinli çay ve içecekler verilmez. Kahvaltıda meyve suyunu önermiyorum. Asıl amacımız besinleri yedirmek olduğu için bebeği çok fazla içecekle doldurmamak, kahvaltıyı yemesi için motive etmek gerekli.   

Benzer Tarifler

© 2020 Anneyemektenevar.com