Anne Yemekte Ne Var?

Özgeçmiş

Özgeçmiş

 
ODTÜ Ekonomi Bölümü mezunu olan Sibel Güngör yüksek lisansını Liverpool Üniversitesi Toplum Sağlığı bölümünde tamamlamıştır. 2103’te Bebeğimin Beslenme Kitabı; 2016’da Neşeli Tabaklar adlı kitapları Remzi Kitabevi’nden yayınlanmıştır.
Halen erken dönem bebek beslenmesi, sağlıklı beslenmenin bebeklikten itibaren başlatılması üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.
 
Liverpool Üniversitesi Toplum Sağlığı Bölümü’nde çalışmalarını sürdüren Sibel Güngör, profesyonel çalışma hayatı olarak sağlık sektöründe yer almıştır. Sağlıklı beslenme ve yaşam alışkanlıkları konusundaki tecrübe ve ilgisi onu bebek ve çocuklarda sağlıklı beslenme, anne sağlığı ve beslenmesi, sağlıklı yaşam alışkanlıkları konularında daha geniş araştırmalar yapmaya yönlendirmiştir.
 
Sağlıklı beslenme ve yaşam alışkanlıklarının bebeklikten itibaren başlatılması gerektiğine olan inancı, Sibel Güngör’ü bebek beslenmesinde bir başucu kitabı olan Bebeğimin Beslenme Kitabı’nı yazmaya yöneltmiştir. Tecrübelerini ve araştırmalarını bu kitapta toplayan Sibel Güngör ülkemizde sağlıklı beslenme ve yaşamın bebeklikten itibaren başlatılması gerektiğini vurgulayan isimlerin başında gelmektedir.
 
Çocuklara ve ebeveynlere sağlıklı beslenmenin de eğlenceli olabileceğini vurgulayan ikinci kitabı Neşeli Tabaklar hem çocuklar hem ebeveynlere sağlıklı beslenmeyi neşeli bir yolla aktaran bir kitap olarak çok sevilmiştir.
 
Sibel Güngör sağlıklı beslenme konusunda TV programlarına, ülkemizin her bölgesinde, bir çok ilde çeşitli seminer ve söyleşilere katılmaktadır.  Yerel yönetimlerin çağrısı ile binlerce kadına ek besinlere geçiş, bebek ve çocuk beslenmesi , ailede ve sofrada ekonomik ve sağlıklı yemekler konulu seminerler vermektedir.
 
Sağlıklı beslenmeyi yaygınlaştırmayı hedefleyerek Türkiye genelinde anne-baba ve çocukların katılımıyla gerçekleştirilen sağlıklı ve neşeli yemek etkinlikleri düzenlemektedir.
 
İki çocuk annesi olan Sibel Güngör, araştırmalarını, izlenimlerini ve tecrübelerini sosyal medya kanallarında takipçileriyle paylaşmaktadır. Kadın ve çocuklar için yaptığı çalışmalarıyla birçok vakfın destekçisi ve gönüllü elçisidir.
 

© 2021 Anneyemektenevar.com